Професія  помічник  машиніста      тепловоза  - затребувана на підприємствах "Укрзалізниці" та під`їзних коліях підприємств  України.

Однією з почесних професій здавен є професія помічника машиніста тепловоза. Тепловози - це локомотиви, які виконують  маневрові роботи на вантажних станціях, перевезення пасажирів та вантажів на неелектрифікованих дільницях залізниці, доставку вантажів на під`їзних коліях заводів, фабрик, шахт.

Помічник машиніста тепловоза не тільки допомагає машиністу вести тепловоз, а й приймає участь при контрольно-технічному огляді тепловозу, підготовлює його до руху. Він слідкує за технічним станом вузлів і агрегатів тепловозу, контролює стан приборів під час маневрів. В поїзному режимі між станціями слідкує за світлофором та по рації виконує команди складача потягу. Він добре знає ділянки руху, слідкує за станом колій.  На зупинках здійснює технічне обслуговування локомотива. Після закінчення зміни готує тепловоз до здачі змінній бригаді безпосередньо на станційній колії. Помічнику машиніста тепловоза необхідні глибокі професійні знання з влаштування, технічних характеристик різних типів тепловозів, призначення робочого та контрольно-вимірювального інструмента і пристосувань тощо.

        

Більш детально ознайомитись з професією допоможе відеоролик

Кваліфікаційна характеристика професії  "код 8311 Помічник машиніста тепловоза"

Завдання та обов'язки. Керує тепловозом. Готує тепловоз до роботи, перевіряє дію вузлів, механізмів, електричної та пневматичної схем тепловоза. Контролює роботу тепловоза, основних його частин і механізмів під час руху поїзда. Здійснює прийом та здачу тепловоза з дотриманням чинних вимог. Забезпечує безпеку руху та виконання графіку руху поїздів і плану маневрової роботи. Не допускає ведення поїздів понад встановлені вагові норми для даної дільниці, перевантаження вузлів та агрегатів тепловоза, порушень плавності ведення. Контролює роботу приладів безпеки, вузлів та агрегатів тепловоза й перевіряє їх технічний та протипожежний стан. Дотримується періодичності контролю за роботою машин, механізмів та агрегатів тепловоза на шляху прямування. Вживає заходів щодо економної витрати паливно-енергетичних ресурсів та матеріалів. Утримує в справному стані інвентар, інструмент, сигнальне приладдя та індивідуальні засоби захисту. Бере участь у підготовці локомотива до комісійного огляду.

Повинен знати: будову тепловоза; його обладнання та правила експлуатації; принципи роботи вузлів, електронних блоків тепловоза; види технічного обслуговування та ремонту тепловоза, його обсяги, технологію основних ремонтних робіт; причини виникнення несправностей у роботі вузлів та механізмів тепловоза, способи їх запобігання та усунення; види і якість палива, мастильних матеріалів, що застосовуються, норми їх витрат; призначення та будову контрольно-вимірювальних приладів; правила, види та терміни технічного огляду, ремонту та освідчення вузлів, колісних пар локомотива; правила обслуговування гальм; основи електротехніки, радіотехніки, гідравліки, механіки пневматики, комп'ютерної техніки; Правила технічної експлуатації залізниць України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України.

Кваліфікаційні вимоги

Помічник машиніста: професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та курсова професійна підготовка з відривом від виробництва і стаж роботи за професією слюсаря з ремонту рухомого складу 3 розряду – не менше 1 року.

 Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, кваліфікації осіб, які навчатимуться за кваліфікацією: помічник машиніста тепловоза

При вступі на навчання у професійно-технічний навчальний заклад

Повна або базова загальна середня освіта.

При вступі на навчання за індивідуальною чи курсовою професійною підготовкою з відривом від виробництва

Повна загальна середня освіта і стаж роботи за професією Слюсар з ремонту рухомого складу 3-го розряду – не менше 1 року.

Після закінчення навчання

Повна загальна середня освіта, професійна (професійно-технічна) освіта або професійна підготовка та освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» за професією Машиніст тепловоза, кваліфікацією помічник машиніста тепловоза.

 Сфера професійного використання випускника.

Залізничний транспорт

 Специфічні вимоги.

Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 18,5 років.

Стать:  чоловіча

Медичні обмеження: Професія протипоказана особам з розсіяною увагою, поганим зором та слухом, хворобами опорно-рухового апарату, емоційно не стійким людям.

   
Авторські права 2024 © Лиманське професійно-технічне училище. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна публічна ліцензія.
2006-2021 © Українська локалізація Joomla! Україна.
© ALLROUNDER