Штукатур — це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку. 

Кажуть, що вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки вірно Ви оберете свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві Ви будете займати!

Штукатур – перша будівельна професія, одна з основних і почесних професій на будівництві. Саме штукатур надає будівлі привабливого вигляду, підвищує міцність споруди. Сьогодні штукатур працює різними високотехнологічними сумішами. Виконує звичайну, кольорову, декоративну штукатурку, архітектурні елементи, реставраційні роботи, які надають старим будинкам оригінальності  та виразності.

Серед оздоблювальних робіт штукатурні на будівництві займають чи не найважливіше місце. За даними археологічних досліджень ще 5 тисяч років тому в будівництві широко використовувалась гіпсова штукатурка, що в перекладі з італійської мови означає "оздоблення, опорядження".

Упродовж віків зміни відбувалися не лише у складі розчину, але і в типі використовуваних інструментів. Широко поширений нині цемент придумали в XIX столітті шляхом обпалення деяких його складених - гіпсу, глини, вапна тощо. Тоді ж штукатури стали широко застосовувати цей матеріал. На території нашої країни цемент уперше стали використовувати при будівництві храмів, а вже потім для будівель іншого призначення.

У процесі роботи штукатур застосовує різні механізми та інструменти: розчиномішалки, штукатурні лопатки, півтерки, терки, рівні тощо.

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем майстерності наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.

Плідна співпраця з підприємством "Полімін" дає змогу учням постійно працювати з сучасними будівельними матеріалами та інструментами. Спектр працевлаштування - від маленьких будівельних бригад до великих корпорацій, бо без штукатура, як не крути - і ні туди, і ні сюди.

 Штукатурній справі учні навчаються в штукатурній майстерні, яка обладнана кабінками на 16 робочих місць.

       

 

Кваліфікаційна характеристика професії "код 7133 Штукатур. Кваліфікація  3 розряд"

Повинен знати:

властивості основних матеріалів і готових сухих розчинних сумішей, що застосовуються для виконання штукатурних робіт;

призначення та способи приготування розчинів із сухих сумішей;

склад мастик для кріплення сухої штукатурки;

способи улаштування вентиляційних коробів.

Повинен вміти:

виконувати просте обштукатурювання по­верхонь,  ремонт простої штукатурки та суцільне вирівню­вання поверхонь;

насікати поверхні механізованими інструментами;

натягувати металеву сітку на готовий каркас;

обмазувати розчином дротяну сітку;

підмазувати місця прилягання наличників та плінтусів до стін;

готувати розчини з готових сухих сумішей;

приклеювати листи сухої штукатурки за раніше виставленими мая­ками;    

прибивати листи сухої штукатурки до дерев'яних поверхонь;

обконопачувати коробки та місця прилягання  великопанельних перегородок;

збирати, розбирати та очищати форми для відливання плит та блоків вентиляційних коробів;

відливати плити з укладанням арматури; за­чищати та підмазувати плити і блоки вентиляційних ко­робів;

перетирати штукатурку.

транспортувати сухі та розчинові суміші у межах робочої зони.

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

    раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце;

    дотримуватися норм технологічного процесу;

    не допускати браку в роботі;

    знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

    використовувати, в разі необхідності, засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені  тощо);

    знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків;

    володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності.

Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного  рівнів, кваліфікації осіб

 При вступі  на навчання.

Повна або базова загальна середня освіта.

 Після закінчення навчання.

Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» за професією «штукатур 3-го розряду»; без вимог до стажу роботи.

 Сфера професійного використання випускника

Будівельні роботи.

 

 

 

9. Специфічні вимоги

9.1. Вік:  прийняття на роботу  після закінчення строку навчання  здійснюється  відповідно до законодавства.

9.2. Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України №256 від 29.12.1993).

9.3. Медичні обмеження.

 

Будівельники створюють дуже цінний товар - нерухомість. Про неї мріють сотні мільйонів людей по усій планеті. Причетні до створення цієї цінності і штукатури. При здачі багатоповерхового будинку підрядником мають бути обштукатурені величезні площі, тому при виконанні внутрішніх робіт на будівництві такої будівлі працює декілька десятків штукатурів.

Люди з такою професією працюють в різних організаціях. Адже не лише будівельні компанії містять бригади штукатурів. Такі фахівці працюють ще і у великих організаціях з великим об'ємом своїх приміщень, які треба постійно ремонтувати і перебудовувати. Багато штукатурів вважають за краще шукати замовлення самі, не наймаючись на яку-небудь фірму. Будівельники цієї професії мають бути фізично витривалі і не мати алергії на пил.

Плюсом цієї роботи слід вважати хорошу оплату праці, і моральне задоволення від результатів своєї діяльності дуже приємним, і те, що вона найчастіше виконується усередині будівлі, тобто не доведеться сильно мерзнути або смажитися на сонці. Але все-таки це нелегка праця, при якій неможливо залишатися чистим.

 

Сучасні будівельні технології, новітні матеріали та вмілі руки штукатура дозволять мати в приміщенні ідеально рівні стіни, стелю. Зробити ремонт  у приміщеннях, нанести сучасне оздоблення на утеплюючі матеріали зовні  та багато інших будівельних операцій виконує фахівець цієї будівельної професії.

   
Авторські права 2024 © Лиманське професійно-технічне училище. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна публічна ліцензія.
2006-2021 © Українська локалізація Joomla! Україна.
© ALLROUNDER